Codzienna pielęgnacja skóry

Podstawa pielęgnacji dla wszystkich rodzajów skóry jest taka sama: trzeba dbać, by skóra nie straciła zbyt dużo wody. Natura wyposażyła naskórek w barierę hydrolipidową, która powinna spełniać tę funkcję. Niestety, w zależności od typu cery potrzebuje ona naszego wsparcia. Szczególnie zimą gdy skóra jest wystawiona na działanie zmiennych temperatur i wiatru, potrzebuje nawilżania i natłuszczania. I to obu naraz- kosmetyki o działaniu wyłącznie nawadniającym nie sprawdzą się w mroźne dni, bo nie chronią przed zimnem, a w dodatku szybko wyparowują. Aby składniki aktywne dłużej utrzymały się w skórze trzeba je zablokować barierą ochronną, złożoną z lipidów. Dlatego zimowy krem powinien zawierać tłuszcze: ceramidy, oleje roślinne, cholesterol, woski i kwasy tłuszczowe, a więc składniki budulcowe warstwy lipidowej, które dodatkowo uszczelniają skórę, zapobiegając wyparowaniu wody z naskórka.

Zadania nie ułatwiają także liczne preparaty do stosowania makijażu, czy demakijażu. Warto zastanowić się, zwłaszcza jeżeli codziennie go wykonujemy, nad takim rozwiązaniem, jak makijaż permanentny. Oszczędzimy naszej skórze licznych dodatkowych składników, które na co dzień mogą źle wpływać na jej kondycję.

Oprócz tego na podrażnioną cerę warto stosować preparaty bogate w witaminy: A- wspomaga proces odnowy naskórka, E- poprawia nawilżenie i jędrność skóry, B5- łagodzi podrażnienia i stany zapalne. Do tego należy dodać flawonoidy (ochrona naczyń krwionośnych), kwas hialuronowy- i glicerynę (intensywnie nawilżają i wiążą cząsteczki wody). Oprócz codziennej profilaktyki, dobrze jest zregenerować skórę „od środka”. Często polecana jest w tym wypadku mezoterapia właśnie kwasem hialuronowym. To naturalna substancja, która podana śródskórnie metodą iniekcji doskonale nawilża. Preparat można wzbogacić zestawem składników, które dodatkowo odżywią skórę.