Czym jest masaż gorącymi kamieniami

Wybór typów masażów jest ogromny i każdy może wyselekcjonować dla siebie w salonach coś interesującego adekwatnie do swoich potrzeb. Oprócz klasycznego czy relaksacyjnego masażu, który oferowany jest praktycznie wszędzie, klienci często mogą skorzystać także z wielu innych typów usług, na przykład z masażu gorącymi kamieniami. Czym dokładnie on jest?

Masaż gorącymi kamieniami jest dość nową w Polsce, ale znaną w innych krajach świata terapią, która polega na zmniejszeniu dolegliwości poprzez masaż nie rękoma, ale właśnie specjalnymi kamieniami,które są nagrane do odpowiedniej temperatury – zazwyczaj jest to około 60 stopni Celsjusza. Masaż ten znany i stosowany był już od wieków w innych kulturach, a rozpowszechniony został w latach dziewięćdziesiątych we Francji, gdzie nazywano go La stone therapy. Masaż ten stanowi interesującą alternatywę dla klasycznych masażów, dlatego też cieszy się dużym powodzeniem i jest chętnie wybierany przez klientów.

Główne cele masażu gorącymi kamieniami

Dzięki zastosowaniu nagranych kamieni możliwe jest znacznie szybsze i łatwiejsze rozgrzanie zbolałych mięśni. Właśnie do niwelowania różnego rodzaju bólów mięśniowych masaż gorącymi kamieniami nadaje się idealnie. Dodatkowo też podczas masażu mogą być wykorzystywane zimne kamienie. Masaż ten wywiera wpływ na cały organizm, relaksuje, pozwala na szybszą regenerację po intensywnym wysiłku. Oddziałuje na układ krwionośny i limfatyczny, ponieważ pobudza przepływ krwi i limfy, tym samym w komórkach szybciej przebiega metabolizm oraz usuwają one szkodliwe produkty przemiany materii. Masaż wpływa też na napięcie skóry, posiada właściwości ujędrniające, może być w celu osiągnięcia najlepszych efektów połączony z kosmetykami pielęgnacyjnymi.

Jak wykonywać masaż?

Do tego, aby nauczyć się wykonywać zabieg, warto wybrać się na szkolenie z masażu gorącymi kamieniami. Jest ono adresowane przede wszystkim do osób posiadających już doświadczenie w masażach, ale może być też zrealizowane na równi z kursami I i II stopnia.