Olejek arganowy

Maroko kraj złotych piasków, pięknych kobiet i bajecznych widoków. Jest jedynym miejscem na świecie gdzie można spotkać drzew arganowe. Klimat oraz położenie geograficzne Maroka sprawia, że wiele wieków temu pojawiły się tu pierwsze drzewa arganowe. Przez stulecia zagraniczni kupcy pobliskich państw starali się posiąść wiedzę na temat upraw arganowca. Obecnie z drzewa tego rodzaju wyrabia się olej arganowy, stosowany głównie w branży kosmetycznej i spożywczej.

Od jakiś dwóch lat w Polsce olejek arganowy rozpoczął swoją inwazję w kosmetyce. Coraz więcej kosmetyków do pielęgnacji ciała i twarzy można znaleźć w drogeriach posiadających taki składnik. Olej arganowy ma bardzo dobre właściwości nawilżające, natłuszczające i regenerujące skórę i włosy. Regularne stosowanie olejku arganowego likwiduje suchą skórę, przebarwienia, zmarszczki, cellulit oraz różnego rodzaju zmiany trądzikowe. Poza tym olejek arganowy stosowany do pielęgnacji włosów odbudowuje uszkodzone warstwy włosia.

Olej arganowy ma wiele zalet. Przede wszystkim nie ma działań alergicznych, dlatego może używać go praktycznie każdy. Regeneruje naskórek i likwiduje przebarwienia oraz blizny. Pozostawia uczucie nawilżenia oraz wygładzonych zmarszczek. Stosowany na bieżąco staje się eliksirem młodości – takim złotem Maroka.

Wady olejku arganowego to przede wszystkim jego cena. Skondensowana, czysta postać olejku arganowego kosztuje od 28 zł za 30ml kosmetyku. Jest to niestety dość drogo, jedna na koszty zakupu wchodzi tu przewózka towaru z Maroka. Ponieważ Maroko jest jedynym eksporterem oleju arganowego, nie mam praktycznie konkurencji na rynku międzynarodowym.